Migdały bogatym źródłem NNKT

Migdały ze strony www.bee.pl są doskonałym źródłem wielu składników odżywczych. W składzie owoców migdałowca można znaleźć m.in. mangan, żelazo, kwas foliowy. Wyżej wymienione składniki są bardzo ważne w diecie kobiet ciężarnych i karmiących. Z tego powodu migdały są bardzo polecane kobietom w ciąży. Kwas foliowy wspiera rozwój układu nerwowego, pomaga również w prawidłowym rozwoju kręgosłupa. Co ważne, minerał w sposób znaczny obniża możliwość urodzenia dziecka z wadą cewy nerwowej. Warto też pamiętać, że migdały są także świetnym źródłem witaminy E, która obniża stres oksydacyjny, wspiera płodność oraz zmniejsza ryzyko nowotworów i chorób serca. Dzięki nim można skutecznie obniżyć ciśnienie bądź zmniejszyć ilość złego cholesterolu. Słyną one również z obecności w swoim składzie NNKT czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są bardzo pożądane w diecie zdrowego człowieka. Kwasy NNKT działają przeciwzakrzepowo.

Migdały bogatym źródłem witamin z grupy B

Owoce migdałowca są również świetnym źródłem witamin z grupy B tiaminy, ryboflawiny oraz niacyny. Mają one także pokaźną ilość cynku, magnezu i zwłaszcza wapnia. Migdały są smaczną i bardzo zdrową przekąską. Można jeść je samodzielnie bądź też można dodawać je do różnych potraw. Świetnie komponują się z wypiekami cukierniczymi, babkami piaskowymi oraz ciastami z kremami. Ciekawą informacją jest fakt, że z owoców migdałowca można robić pyszne i smaczne mleko. Jest to świetna alternatywa dla osób mających problemy z trawieniem laktozy oraz kazeiny. Mleko produkowane z migdałów jest smaczne, pożywne i wegetariańskie. W smaku jest bardzo słodkie oraz wyraziste. Migdały pomagają także obniżać poziom cukru we krwi, dlatego warto je uwzględnić w codziennym menu. Te zdrowotne orzechy stosowane są również w kosmetologii, bowiem dodawane są one do kremów, maseczek oraz szamponów. Warto wiedzieć, iż olejki migdałowe mają wspaniały zapach i świetne właściwości odżywcze.

Migdały na ciążowe mdłości

Migdały kalifornijskie są również świetnym źródłem błonnika, na długo zapewniają uczucie sytości. Pomimo kaloryczności, są one niezwykle odżywcze i z powodzeniem mogą one zastąpić sklepowe słodycze i przekąski. Istotne jest także, że owoce migdałowca pomagają kobietom w ciąży uporać się z nieprzyjemnymi mdłościami oraz zgagą. Ich fenomen w tym względzie polega na tym, że zobojętniają one kwas żołądkowy i wpływa to znacząco na samopoczucie kobiet. Reasumując, migdały są bez wątpienia świetnym źródłem:

  • wapnia,
  • kwasu foliowego,
  • witaminy E,
  • kwasów NNKT,
  • manganu,
  • magnezu.
Obraz utworzony przez freepik - pl.freepik.com