Wszystko co musisz wiedzieć o migdałach

Większość ludzi kocha różnego rodzaju nasiona oraz orzechy. Nie ma się temu co dziwić, bo posiadają one przyjemny aromat, wyrazisty smak oraz wiele cennych właściwości zdrowotnych. Jeśli chodzi o nasiona, doskonale byłoby zdecydować się na migdały. Wbrew obiegowym opiniom, migdały (https://www.bee.pl/9372-migdaly) nie są bowiem orzechami. Za co w szczególności warto je docenić?

Czym wyróżniają się migdały?

Z dostępnością migdałów nie powinniśmy mieć większych trudności. Trzeba bowiem przyznać, iż zakupimy je w każdym sklepie spożywczym. Jeżeli jednak zależy nam na ekologicznych migdałach, doskonale byłoby udać się do sklepu z naturalną żywnością. Przeważnie będziemy mogli zakupić tam migdały hiszpańskie, które uważane są za zdecydowanie zdrowsze od tych kalifornijskich. W migdałach znajdziemy wiele cennych dla naszego zdrowia minerałów oraz witamin. Mowa tu w szczególności o witaminie B2, której te nasiona zawierają szczególnie dużo. Warto także wspomnieć o tym, iż w migdałach znajdziemy całkiem spore ilości cennej witaminy młodości czyli witaminy E. Z całą pewnością korzystnie wpłynie ona na wygląd naszej skóry, włosów oraz paznokci. Co więcej, dzięki migdałom możemy również poprawić odporność naszego organizmu. Regularne spożywanie nasion migdałowca może więc znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji górnego układu oddechowego, które przytrafiają nam się szczególnie podczas chłodniejszych jesiennych oraz zimowych miesięcy. Badania naukowe dowiodły, że migdały pomagają również zmniejszyć ryzyko wielu niebezpiecznych chorób serca. Wreszcie, zapobiegają one zwiększaniu się złej frakcji cholesterolu. Powinny więc sięgać po nie osoby, które mają problem ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu w naszej krwi.

Do czego warto wykorzystać migdały?

Nie sposób ukryć, że migdały możemy spożywać solo. Stanowią one całkiem fajną formę przekąski. Jeżeli połączymy je z owocami, mamy gotowy posiłek na drugie śniadanie. Nie sposób nie zauważyć, że migdały mogą stanowić również wspaniały dodatek do wypieków. Możemy używać zarówno zmielonych, całych jak i blanszowanych migdałów. Dzięki migdałom możemy przygotować smakowity biszkopt, a także przepyszne ciastka. Co więcej, migdały można wykorzystać do przygotowania francuskich makaroników. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru, jeśli chodzi o spożywanie migdałów. Są one bowiem dość kaloryczne. Z tego też względu warto byłoby nie objadać się nimi bezkarnie, zwłaszcza jeżeli narzekamy na nadwagę lub nie chcemy po prostu zbyt wiele przytyć. Jeśli jednak jesteśmy szczupli, możemy zjeść ich nieco więcej.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com